Fitness


„Šport a zdravý životný štýl“

Potraviny, ktoré spaľujú tuk

Ak už športujete profesionálne alebo len na rekreačnej úrovni, prínosy pre ľudské telo sú jednoznačné. Šport zlepšuje fyzickú zdatnosť a kondíciu, športujúci človek vydrží o mnoho viac, tak rýchlo sa neunaví. Šport zlepšuje mentálne funkcie, psychický stav, pohodu, náladu, znižuje pocit psychickej vyčerpanosti. Zvyšuje sa sebavedomie a spokojnosť s vlastným telom. Pravidelným športovaním sa mení pomer tuku a aktívnej telesnej hmoty, športujúci ľudia nebývajú tuční, alebo sú aspoň menej tuční. A ak práve ste vo fáze, že športom chcete nejaké to "kilečko" zhodiť, existujú potraviny, ktoré nám s tým vedia trochu pomôcť - ktoré spaľujú tuky. Predstavme si ich.

Grapefruit - ak pred všetkými hlavnými jedlami dňa zjete polku grepu alebo vypijete čerstvú šťavu, pomôžete tým žalúdku rýchlejšie stráviť potravu a tým aj obmedziť príjem kalórií. Až 7 percentný úbytok telesnej váhy môžete očakávať už do troch mesiacov.

Čierne korenie - ak nemáte problémy so žalúdkom, pokojne si ním dochuťte každé jedlo. Čierne korenie má túto schopnosť vďaka piperínu, ten zabraňuje ukladaniu tukov v tele.

Jablko - hádam najznámejší "spalovač" tukov. Dôležitá latka na chudnutie sa nachádza v šupke, tá zrýchli trávenie a zlepší sa aj spaľovanie tukov. Určite si dajte aspoň jedno jablko denne.

Mandle - ideálne zdravé maškrtenie pred "telkou". Zvyšujú hladinu dobrého cholesterolu. Mandle vedia rýchlo zahnať hlad a v oblasti brucha zmenšiť tukové vankúšiky.

Chilli - viete prečo sú skoro všetci Thajčania štíhli? Pretože thajská kuchyňa je pikantná a chilli dávajú takmer do každého jedla. Chilli je veľký "spalovač" tuku, znižuje kalorickú hodnotu jedla, naštartuje metabolizmus, zrýchľuje trávenie a tak sa jedlo využije bez toho, aby sa v nás usadzovali tuky navyše.

Škorica - pomáha spaľovať tuk, zrýchľuje metabolizmus a vďaka nej sa neusádza cholesterol v krvi. Takže pokial do slaných jedál si dáme čierne korenie, do sladkých určite nezabudnite pridať škoricu.

Zelený čaj - je to overený antioxidant, zbavuje telo toxínov a to potom dokáže lepšie fungovať. Zelený čaj spaľuje tuky a je dokázané mnohými štúdiami, že jeho pravidelným konzumovaním je redukcia hmotnosti takmer zaručená.

Čučoriedky - tieto malé chutné bobuľky znižujú cholesterol, ale aj očisťujú tráviaci trakt a zbavujú ho usadeného tuku. Zároveň sú aj výborným antioxidantom a štartérom metabolizmu.

Káva - verili by ste, že kofeín pomáha zrýchliť spracovanie tukov päťkrát rýchlejšie? Takže s kávičkou spracujete tuky rýchlejšie ako za normálnych okolností, ale pite ju čistú, bez mlieka a cukru. Káva navyše zbavuje telo toxínov.

Vajce - dávnejšie sa hovorilo, že žĺtok z vajca zvyšuje cholesterol, teraz to už podľa najnovších štúdií neplatí. Takže kľudne si vajíčko doprajte aj niekoľko krát za týždeň. Vajce zlepšuje fungovanie organizmu a aj odbúrava tuky z tela.

Mlieko a mliečne výrobky - ak vám konzumácia mlieka nespôsobuje žiadne problémy, tak je určite vhodné na chudnutie. Bielkoviny podporujú spaľovanie tukov a efektívne zlepšujú chudnutie.

Potraviny, ktoré spaľujú tuk - mlieko

...

Už vieš čo ťa dostane do formy?