Fitness


„Šport a zdravý životný štýl“

Cestoviny s fazuľou

Cestoviny a chudnutie? Niekto hovorí ÁNO, v pohode, niekto zase rezolútne NIE, veď sú predsa plné sacharidov. Nech už je to tak alebo onak, väčšina športovcov vie, že cestoviny sú výborným zdrojom energie. Fazuľa zase obsahuje veľa železa, vápnika, draslíka, vitamínu C a vitamínov skupiny B. Vďaka vysokému obsahu vlákniny má blahodárne účinky na črevá (vláknina upravuje trávenie, viaže jedovaté látky a tuky). A ak sa cestovinami nebudete prejedať a zvolíte vhodnú omáčky, kľudne aj váha môže ísť dole.

Potrebujeme

1bal cestovín (špirálky - fusilli), 1 konzervu červenej fazule (môže byť aj biela fazuľa), 1ks cibuľa, 3 - 4ks menších zaváraných uhoriek, 1PL klasickej horčice, 1dcl kečupu, soľ, korenie, olej.

Ako na to

Cestoviny si uvaríme podľa návodu. Medzi tým si cibuľu a uhorky nakrájame nadrobno. Na panvici si rozpálime olej a cibuľu urestujeme. Ďalej pridáme uhorky a minútku restujeme s cibuľou. Potom pridáme fazuľu (do panvice vylejeme celú konzervu), horčicu, osolíme, okoreníme. Ak je omáčka prihustá, podlejeme trochou vody. Dusíme 5 minút, občas premiešame. Nakoniec pridáme kečup, ešte 3 minútky podusíme.

Cestoviny s fazuľou

Cestoviny s fazuľou

Môžeme podávať. Ak máte chuť, kľudne si ich posypte tvrdým strúhaným syrom. Ako už vieme, cestoviny sú hlavne vhodné pre aktívnych športovcov, keďže nám dodajú kopec sacharidov, fazuľa nás pri športe bude trochu zdúvať, ale ak nerobíme kolektívny šport v uzavretom priestore, tak ani toto nie je problém.

Cestoviny s fazuľou

...

Už vieš čo ťa dostane do formy?