Recepty


„Chutné recepty na každý deň“

Cuketovo paradajkové ružičky

Potrebujeme: 1 menšiu cuketu, 3 paradajky, cesnak (1 strúčik), syr podľa vlastného výberu - v našom recepte budeme používať Eidam a mozzarelu, lístkové cesto, olivový olej, soľ, trocha chilli korenia, vajíčko, bazalka.

Ako na to: cuketu ošúpeme, ak je cuketa mladá a má jemnú šupku nemusíme. Následne ju pozdĺžne nakrájame na tenké dlhé plátky. Dáme do misky, pridáme olivový olej, soľ, nasekaný cesnak a môžeme aj trošku chilli korenia - spolu premiešame. Pripravíme si lístkové cesto, ktoré rozdelíme na väčšie štvorce. Taktiež si pripravíme aj paradajky a syr. Syr sa snažíme pokrájať čo na najtenšie kúsky - najlepšie dlhé, tak isto aj pri paradajkách platí pravidlo - čím tenšie tým lepšie. Košíčky alebo inú pripravenú formu (v našom recepte boli použité silikónové košíčky na muffiny) vystelieme lístkovým cestom. Tak a teraz sa môžeme pustiť do prípravy samotných ružičiek. Na podložku si rozložíme dlhý plátok cukety, následne 2 - 3 kúsky paradajky, potom syr a od kraja pekne rolujeme - ak budú paradajky a syr nakrájané na tenko, rolovanie nám pôjde ľahko, ak budú hrubšie kúsky - bude to komplikovanejšie, ale určite sa to zvládnuť dá.

Cuketovo paradajkové ružičky

Cuketovo paradajkové ružičky

Cuketovo paradajkové ružičky

Cuketovo paradajkové ružičky

Hotovú ružičku dáme do košíčka s lístkovým cestom. Postup opakujeme. Ak máme všetky ružičky hotové - môžeme posypať trochou bazalky a taktiež môžeme potrieť vajíčkom - to však nemusí byť. Pečieme v rúre cca. 25 minút pri 180°. Podávať môžeme s jogurtovým dresingom.

Cuketovo paradajkové ružičky

Niečo nové do kuchyne?