Fitness


„Šport a zdravý životný štýl“

Kuracie prsia so zeleninou

Ak už ste vo fáze, že športom chcete nejaké to kilečko zhodiť a neviete čo si dať dobré na obed, aby vaša snaha nevyšla nazmar, alebo si len skrátka chcete dať zdravší, na trávenie ľahší obed, máme pre vás výborný, jednoduchý recept. Kuracie mäso pre svoj malý obsah tuku je veľmi vhodné pri diéte a pre vysoký obsah živočíšnych proteínov, bielkovín, aminokyselín patrí medzi najzdravšie druhy mäsa. O zelenine snáď už ani netreba písať, ako je prospešná pre ľudský organizmus.

Potrebujeme

Kuracie prsia, čerstvú zeleninu (cuketa, brokolica, mrkva, baklažán), olivový olej, soľ, čierne mleté korenie.

Ako na to

Opláchnuté kuracie prsia si nakrájame na malé rezančeky. Mäso osolíme, okoreníme (ak nemáte citlivý žalúdok na korenie, tak ním nešetrite. Čierne korenie pomáha spaľovať tuky). Na panvici si rozpálime olej a prudko orestujeme mäso. Restujeme tak 5-7 minút. Pridáme nakrájanú zeleninu, zalejeme trochou vody a zakryté dusíme 15 až 20 minút. Občas premiešame.

Kuracie prsia so zeleninou

Kuracie prsia so zeleninou

Kalorické hodnoty jednej porcie obeda: Jedna porcia kuracieho mäsa (cca 150g) - 657kJ, 157kCal. ZELENINA (cca 200g): cuketa (50g) - 35kJ, 9kCal, brokolica (50g) - 63kJ, 15kCal, mrkva (50g) - 79kJ, 19kCal, baklažán (50g) - 51kJ, 13kCal. Celkovo jedna porcia: 885kJ, 213kCal.

Kuracie prsia so zeleninou

...

Už vieš čo ťa dostane do formy?