Fitness


„Šport a zdravý životný štýl“

Osviežujúci ľadový šalát s kukuricou a jogurtom: Ideálny na letný obed alebo večeru

Opäť tu máme dobre známy ľadový šalát. Dobre známy hlavne pre tých, čo chcú nejaké to kilečko zhodiť. Nemá takmer žiadne kalórie a obsahuje kopec vitamínov. Pridajme k nemu kukuricu, ktorá obsahuje veľa vlákniny a pomáha predísť tráviacim problémom, plus biely jogurt a máme tu výborný zdravý olovrant alebo prílohu k obednému kuraciemu stejku.

Potrebujeme

1 ľadový šalát, 1 konzervu sladkej kukurice, 4 – 5PL bieleho neochuteného jogurtu, 2 strúčiky cesnaku, soľ, korenie.

Ľadový šalát s kukuricou

Ako na to

Zo šalátu odrežeme hlúzu, vrchné listy zahodíme, prekrojíme na štvrtiny, umyjeme. Šalát si nakrájame na tenšie rezance. Dáme do väčšej misy. Pridáme scedenú kukuricu, pretlačený cesnak, jogurt, soľ a korenie podľa vlastnej chuti. Dobre premiešame. Necháme odstáť takých 30 - 40 minút (ale nemusíme), šalát pustí šťavu a trošku nám zmäkne.

Ľadový šalát s kukuricou

Ľadový šalát s kukuricou

Môžeme podávať. Ako už vieme, ľadový šalát má zanedbateľné kalórie, 100g kukurice z konzervy má len 80 kalórií a 100g bieleho jogurtu cca 60 kalórií. Úplne bez výčitiek si tento šalát môžete dať aj ako zdravú, málo kalorickú večeru, samozrejme len samotný, bez pečiva. Alebo aj ako obed s kúskom pečeného kuracieho mäska.

Ľadový šalát s kukuricou

...

Už vieš čo ťa dostane do formy?