Fitness


„Šport a zdravý životný štýl“

Rukolový šalát

Snáď každý z nás sa ráno ponáhľa. Preto času na prípravu výdatných a zdravých raňajok je málo. Skús sa pozrieť do chladničky či tam nenájdeš nejakú mozzarellu, rukolu a zopár rajčín. Z týchto surovín si môžeš pripraviť naozaj zdravé, časovo nenáročné raňajky. Rukola je zdravá, chutná, s nízkym kalorickým obsahom, ma v sebe veľa vitamínov a minerálov (vitamíny A, B, C, E, K, vápnik, horčík, fosfor, draslík...), mozzarella je zase trochu kalorickejšia, ale obsahuje veľa bielkovín, takže dobre zasýti. Rajčiny sú výborný antioxidant, ktorý dokáže chrániť naše telo proti vzniku rakoviny. Takže máme tu ideálnu kombináciu surovín, ktoré sú zdravé a dodajú nám dostatok energie na naštartovanie dňa.

Potrebujeme

Rukolu, 3-4 menšie rajčiny, mozzarellu, 2KL balzamikového octu, PL olivového oleja, 2PL vody, čierne korenie, soľ.

Rukolový šalát

Ako na to

Rajčiny a mozzarellu si nakrájame na kolieska. Rukolu umyjeme a rozložíme na väčší tanier. Obložíme ju nakrájanými rajčinami, mozzarellou a osolíme.

Rukolový šalát

Rukolový šalát

Rukolový šalát

Takto upravený rukolový šalát pokvapkáme dresingom z vody, octu, korenia a oleja. Ideálne zdravé raňajky alebo olovrant, ak máte pred sebou ťažký deň, kľudne si k šalátu dajte tmavé celozrnné pečivo alebo dobrú šunku. Najviac kalórií zo šalátu obsahuje mozzarella cca 950kJ, 226kCal. Ale to počas dňa aj s tou šunkou v pohode vybeháte.

Rukolový šalát

...

Už vieš čo ťa dostane do formy?