Fitness


„Šport a zdravý životný štýl“

Šalát z čínskej kapusty

Čínska kapusta je neuveriteľne nízko kalórická. Čerstvá čínska kapusta je vynikajúcim zdrojom kyseliny listovej. Okrem toho je nabitá mnohými antioxidačnými rastlinnými látkami a je bohatým zdrojom rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Okrem toho vie čínska kapusta ponúknuť ochranu proti rakovine prsníka, hrubého čreva a prostaty, či znižovať hladinu LDL alebo hladinu “zlého cholesterolu” v krvi. Aby nám dnešný šalátik dal aj nejakú energiu, kalórie zvýšime syrom balkánskeho typu.

Potrebujeme

Hlávku čínskej kapusty, 3 rajčiny, 2 balenia zelených olív, šalátový syr (alebo balkánsky), 1PL balzamikového octu, 2PL olivového oleja, soľ, korenie, bazalka (najlepšie čerstvá).

Šalát z čínskej kapusty

Ako na to

Z kapusty vrchné listy zahodíme, odrežeme z nej hlúzu, rozdelíme na listy, ktoré umyjeme a nakrájame na tenšie rezančeky. Olivy si scedíme a prekrojíme na polovice. Rajčiny si nakrájame na polmesiačiky a syr na menšie kocky.

Šalát z čínskej kapusty

Šalát z čínskej kapusty

Šalát z čínskej kapusty

Všetky nakrájané suroviny vysypeme do väčšej misky, pridáme 1PL balzamikového octu, 2PL olivového oleja, osolíme a okoreníme, pridáme štipku bazalky (ak máme čerstvú, tak ju najemno nasekáme, ak máme sušenú, tak ju pri sypaní do šalátu medzi prstami trochu podrvíme). Šalát premiešame a odložíme do chladničky na hodinku uležať. Tým nám šalát trochu zmäkne, pustí šťavu a všetky chute sa spoja. Ako už bolo na začiatku povedané, kapusta má malý obsah kalórií – 100g len 16 kalórií. 50g syru má cca 115 kalórií a 50g zeleniny v šaláte môže mať cca 33 kalórií. 200 gramová porcia šalátu ma približne 164 kalórií.

Šalát z čínskej kapusty

...

Už vieš čo ťa dostane do formy?