Fitness


„Šport a zdravý životný štýl“

Šport a chudnutie: Efektívne stratégie pre dosiahnutie ideálnej hmotnosti

Ak sa už viac nechcete pozerať na vyšportované postavy druhých ľudí, či odkladať nosenie obľúbených šiat na potom, predstavte si aké to bude, keď sa šport a správny životný štýl stanú súčasťou vášho života. Keď budete konečne sami sebou. Šport má veľký vplyv na chudnutie a celkové spevnenie tela, zdravie a zvyšuje sebavedomie. V kombinácii so správnou životosprávou sa za pomerne krátke obdobie dokážete dostať do kondície a dosiahnuť vysnívanú postavu. Aby bol ale efekt čo najlepší a výsledok dosiahnutý čo najrýchlejšie je potrebné vedieť ako a čo cvičiť.

Nepodceňte výber správneho športu:

Existuje viac typov športu, ktoré majú priaznivý vplyv na chudnutie a získanie kondície. Vo všeobecnosti sa za najlepšie riešenie pokladá aeróbny tréning, pri ktorom posilňujete veľké svalové skupiny, prípadne svaly celého tela. Tento typ zároveň posilňuje aj ten najdôležitejší sval – srdce. Ideálnym aeróbnym cvičením je beh, bicyklovanie alebo čoraz populárnejší tréning na bežeckom páse alebo eliptickom trenažéry, ktoré vám umožnia odbehnúť povinnú hodinku za každého počasia a to i popri pozeraní obľúbeného seriálu. Navyše sú špeciálne navrhnuté tak, aby zapájali všetky svaly a napomáhali k čo najľahšiemu schudnutiu a spevneniu celého tela.

Základné pravidlá nepustia:

Dbajte na rozcvičku. Mala by byť súčasťou každého jedného tréningu. Myslite tiež na to, že športovať by ste mali aspoň trikrát do týždňa. V prípade, že chcete schudnúť je fajn naplánovať minimálne štyri tréningy týždenne. Nemusíte hneď od začiatku makať ako o život, často stačí začať na menšej intenzite a držať tempo minimálne 10 minút. Následne hranicu posunúť na 20 až 60 minút.

Správna strava – druhá polovica úspechu:

Hovorí sa, že najlepšia je vždy zlatá stredná cesta a platí to aj pre šport. Aby ste schudli nemusíte držať drastické diéty, neznamená to ani, že už nikdy nezjete hamburger, hranolčeky alebo čokoládu. Snažte sa iba do jedálnička zaradiť viac zeleniny, ovocia, bieleho mäsa. Zmena nastane i vďaka tomu, že vymeníte sladené nápoje za vodu z kohútika.

Šport a chudnutie

...

Už vieš čo ťa dostane do formy?