Fitness


„Šport a zdravý životný štýl“

Vibromasážne stroje: Prínosy, použitie a najlepšie tipy pre vašu kondíciu

Ak ste sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodli urobiť niečo pre svoje telo, skôr či neskôr dospejete k rozhodnutiu pracovať na sebe aj mimo posilňovne. Začnete sa preto obzerať po zariadeniach, na ktorých by ste efektívne cvičili aj doma a nemuseli zakaždým cestovať do fitka. Efektívnym riešením sú vibromasážne stroje, ktoré pomerom cena/výkon a širokými možnosťami použitia, dokonale spĺňajú požiadavky rozmerovo nenáročného zariadenia, ktoré poskytuje maximálnu pomoc a komfort pri cvičení. Vibromasážne stroje dlhodobo patria k najobľúbenejším kardio strojom pri naberaní svalstva aj pri chudnutí. Technológiu pôvodne využívali v NASA, ako pomôcku, ktorá pomáhala astronautom prekonávať a vysporiadať sa s problémami, ktoré telu prináša dlhodobý pobyt v stave beztiaže.

Tajomstvo ich úspešnosti spočíva v intenzívnom vibrovaní, ktoré pri cvičení preniká aj do hlbších vrstiev svalstva, ktoré je takto nútené pracovať a reflexne sa stiahnuť. Vďaka tomu majú moderné vibromasážne stroje, preukázateľne 3x väčší efekt ako cvičenie bez nich. Už krátke využitie vibromasážneho stroja zvýši hladinu endorfínov a telo vďaka tomu rýchlejšie nadobudne silu a kvalitnejšie regeneruje. Dnes sú tieto stroje súčasťou každej moderne vybavenej posilňovne a s ich postupným vývojom sa masívne rozširujú aj do domácností. Dávno to už nie sú veľké, hlučné stroje. Ide o minimalistické zariadenia, ktoré sú veľmi tiché a ich energetická náročnosť je pri odporúčanom využívaní na úrovni menšieho televízora. Bez akýchkoľvek problémov je možné ich využívať aj v paneláku, bez toho, aby susedia vedeli, že cvičíte.

Vibromasážne cvičenie preukázateľne:

Obrovskou výhodou vibračných strojov voči klasickým mechanickým strojom, je však najmä zdravotná nezávadnosť. Nenamáhajú problémové partie, napríklad šľachy a kĺby. Lekári preto odporúčajú tieto stroje aj pre cvičenie seniorov a ľudí s obezitou či veľmi zanedbanou fyzickou kondíciou. Pričom rovnakou mierou pomáhajú pri spaľovaní tukov aj rysovaní svalov. Jednoducho, ide o lacný, bezpečný a časovo nenáročný spôsob, akým sa dostať do kondície a byť zasa zdravý. Využite ho.

Vibromasážne stroje

...

Už vieš čo ťa dostane do formy?